Наодинці вдома. Як не стати жертвою телевізійних і телефонних шахраїв. Безпечний інтернет. 5 клас

Адреса електронної пошти вчителя: vera55mila32@gmail.com
Viber: +380505025364

Тема: Наодинці вдома. Як не стати жертвою телевізійних і телефонних шахраїв. Безпечний інтернет.

Матеріали:  Підручник - за посиланням: Основи здоров’я (Бойченко, Василенко, Гущина) 5 клас
Завдання: 
- Опрацювати матеріал (вказаного вище підручникаст. 140-144, ст. 145-148.
- Ознайомитись з матеріалом :
І. Наодинці вдома.
1 Якщо ти опинився вдома один, оберігай свою оселю: 
- не відчиняй двері чужим та малознайомим людям; 
- не запрошуй додому малознайомих дітей; 
- не вихваляйся про речі, які є у тебе вдома; 
- на запитання «Де батьки?» відповідай, що вони зайняті або відпочивають; - якщо хтось намагається відкрити двері, запитай «Хто там?». Якщо відкривати двері продовжують, телефонуй до міліції за телефоном 102, телефонуй батькам, клич із балкона чи вікна на допомогу; 
- зачиняй двері та вікна, коли виходиш із дому; 
- не залишай ключі у поштовій скрині, під килимком чи в інших місцях; 
- якщо ти повернувся додому, а двері квартири відчинені, не заходь до неї, телефонуй батькам, клич на допомогу сусідів.
2У якій би ситуації ти не опинився, намагайся не піддаватися паніці! 

3 Тобі доводиться спілкуватися із знайомими і незнайомими людьми: з однокласниками та вчителями, батьками та близькими, лікарями та міліціонерами, продавцями та контролерами у транспорті. Якщо людина навіть знає твоє імя, називає твоїх батьків, спілкування з нею не завжди безпечне. Більшість людей порядні, чесні й доброзичливі. Та існує небезпека зустрічі з недоброю людиною. Злодії витягують гаманці, розбишаки відбирають або псують особисті речі інших людей, шахраї можуть обдурити. 
4 Необхідно вміти уникати небезпек. Але як їх розпізнати? Часто люди провокують лиходія своєю необачною поведінкою. Залишена в дверях записка може допомогти злодіям. Коштовності й гроші, покладені на видному місці, спокушають узяти їх. Хизування дорогими речами перед незнайомцями привертає увагу злодіїв. Незачинені двері чи ненадійні замки не захищають квартири. Залишені без нагляду речі зникають.
5 Залишившись наодинці вдома, не відчиняй стороннім людям двері, навіть якщо це твої сусіди. Якщо людина за дверима представилася знайомою твоїх батьків або працівником ОСББ, міліції, пошти, попроси їх зайти пізніше, назвавши час приходу твоїх батьків. Якщо прийшла людина із терміновою телеграмою, попроси її зачитати текст, але не відчиняй двері. Якщо тобі кажуть, що ти заливаєш сусідів знизу, скажи, що зараз до них прийдуть, і перевір, чи немає води на підлозі у ванній, туалеті та кухні; зателефонуй батькам або родичам, які живуть поблизу, і нехай вони сходять до сусідів поверхом нижче. Якщо хтось за дверима просить тебе відчинити або запитує, чи є вдома дорослі, відповідай, що тато спить або у ванній, і попроси, щоб зайшли пізніше. Якщо сторонній просить тебе відчинити двері, тому що йому треба терміново зателефонувати або попити води, дізнайся номер телефону і скажи, що ти передзвониш, але двері не відчиняй, або поясни, де є найближчий телефон чи магазин, щоб купити води.  

6 Якщо ти чекаєш на когось, перш ніж відчинити двері, спитай: «Хто там?» Не відчиняй двері на відповідь: «Я!» Попроси людину назватися, навіть якщо тобі здалося, що ти впізнав цю людину по голосу або одягу. Якщо сторонні люди ламають двері квартири, подзвони в міліцію, набравши номер телефону «102 », батькам, а якщо немає телефону або він не працює, вийди на балкон чи відкрий вікно і голосно кричи: «Пожежа!» Якщо хтось стукає у вікно, голосно кричи: «Тато! Йди сюди.» Коли вдома дзвонить телефон, знімаючи трубку, говори: «Алло, Вас слухають!» Ніколи не говори: «Квартира таких-то!» Якщо абонент помилився номером і запитує, який це номер, попроси назвати його набраний і відповідай, що він помилився, не називаючи свого. Якщо незнайомець каже телефоном непристойні речі, поклади трубку і не розмовляй.
ІІ. Безпечний інтернет.
10 золотих правил безпеки в Інтернеті для дітей.
1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.
2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.
9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам. 
ВАЖЛИВО!
uНіколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.
uЯкщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.
uЗустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.
uНе відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.
uНе розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання - це сприймається як "спам", і звичайно засмучує користувачів мережі.
uЗавжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!
uЗавжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.
uНіколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.
uЗавжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.
uНікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.
uЗавжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.
uНіколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.
uЗавжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.
uУ електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ - це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.
uНе надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.

Теми для міні-проектів (1 на вибір, виконання в зручному форматі):
1) Скласти пам'ятку :"Правила обачності,щоб не потрапити у халепу".
2) Правила для дітей про те, як не стати жертвою телевізійних і телефонних шахраїв.
3) Інформація про історію виникнення та розвитку інтернету.
Відео: 
    

Немає коментарів:

Дописати коментар